Kontakt

Kultura i Edukacja

Tarapaty 2 – na ten film czekali wszyscy

Przedpremiera filmu w Olsztynie

W Olsztynie odbył się przedpremiera dzieła będącego kontynuacją polskiego hitu kina familijnego sprzed trzech lat.

Zanim jednak widzowie zobaczyli tę świetnie zrealizowaną opowieść o szalonej wakacyjnej przygodzie i zaskakującej zagadce kryminalnej producentka filmu Agnieszka Dziedzic (KOI STUDIO) zafundowała im nie lada gratkę.

Spotkanie z młodocianymi odtwórcami głównych ról: Mią Goti, Polą Król, Jakubem Janotą-Bzowskim, aktorką Martą Malikowską, reżyserką Martą Karwowską i współautorką książki TATAPATY 2  Katarzyną Rygiel. Ciekawą i obfitująca w interesujące pytania poprowadziła znana dziennikarka i publicystka telewizyjna Dorota Warakomska, która błyskawicznie połączyła dwa światy: dorosłych i młodych, zakochanych w filmowej opowieści i książce.

Ekipa, do której dołączył Jakub Burakiewicz autor znakomitych zdjęć do filmu, przed wejściem do sali kinowej złożyli podpisy na plakatach do tego obrazu.

A później było to, co najważniejsze, spotkanie twórców z olsztyńską widownią. Spotkanie moderowała Dorota Warakomska. Filmowa opowieść dostarcza wiele emocji. Nie tylko w warstwie fabularnej, ale również, co godne podkreślenia i dźwiękowej ze specjalnie stworzonym do filmu utworem „Jeśli powiem”. Jest to trzeci singiel Marcina Maciejczaka, skomponowany przez Dominica Buczkowskiego-Wojtaszka & Patryka Kumóra. W filmie prócz muzyki autorstwa Jerzego Rogiewicza słuchamy wiele utworów z głośną „Huśtawką” Jacka Kleyffa w wykonaniu  młodocianych aktorów i Tomka Ziętka. Nic dziwnego, że 9-cio letni Adaś  po projekcji poproszony przez swoich dziadków o ocenę filmu w skali od 1 do 10, bez wahania odpowiedział: daję: Jedenaście!

TARAPATY 2 jest jednym z 6 filmów fabularnych dofinansowanych w minionych trzech latach przez Warmińsko-Mazurski Fundusz Filmowy - wspierany przez samorząd województwa warmińsko-mazurskiego. Zdjęcia do filmu realizowano latem ubiegłego roku. Spośród 36 dni zdjęciowych 11 ekipa spędziła w naszym regionie.


Partnerzy

  • po ryby 2014 2020
  • PROW 2014 2020 logo kolor
  • PL RU forma podstawowa
  • interreg Lietuva Polska PL v2 CMYK