Kontakt

Kultura i Edukacja

Wernisaż w Côtes d'Armor

Ilustracja do tekstu

Centrum Polsko-Francuskie Côtes d'Armor-Warmia i Mazury w Olsztynie zaprasza na wernisaż wystawy STÉPHANIE POMMERET „Kamuflaż wewnętrzny” (Camouflage intérieur), który odbędzie się 14 października 2021 roku.

Wystawa fotografii została stworzona podczas przymusowego odosobnienia z powodu pandemii COVID-19.

To efekt potrzeby chwilowej ucieczki poprzez wtopienie się w istniejące otoczenie. Bohaterami zdjęć są osoby w różnym wieku, sąsiedzi artystki, kamuflujące się za obiektami życia codziennego.

Wybrane motywy roślinne, elementy architektoniczne, różne obiekty i faktury nawiązują do ich życia w zamknięciu. Zacierające się pomiędzy portretem a krajobrazem granice ukazują nam nowy stosunek do czasu i przestrzeni.

Stéphanie Pommeret – francuska artystka plastyczka. Urodziła się w 1976 r. w Rennes. Na co dzień mieszka i tworzy w Saint-Brieuc. Absolwentka École européenne supérieure d'art de Bretagne (EESAB) w Lorient. Autorka licznych wystaw indywidualnych i zbiorowych. Swoje prace prezentowała m.in. w Maroku, Indiach, Wielkiej Brytanii. W swojej twórczości artystka odwołuje się do ważnych kwestii społecznych.

Podczas wernisażu zostanie nawiązane połączenie w trybie online. Początek czwartkowego spotkania o godz. 17.30.


Partnerzy

  • po ryby 2014 2020
  • PROW 2014 2020 logo kolor
  • PL RU forma podstawowa
  • interreg Lietuva Polska PL v2 CMYK