Kontakt

Polityka społeczna

Bezpieczeństwo w regionie – nasz wspólny interes

Podpisanie umów w Olsztynie

W siedzibie Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie marszałek Gustaw Marek Brzezin podpisał umowę z przedstawicielami Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie, która związana była z przekazaniem środków na zakup nowego sprzętu.

Co roku samorząd województwa przekazuje ze swojego budżetu środki na Fundusz Wsparcia Policji. Ideą projektu jest stworzenie warunków sprzyjających realizacji ustawowych zadań przez modernizację infrastruktury, sprzętu i wyposażenia, a także wzmocnienie motywacyjnego systemu uposażeń funkcjonariuszy.

- Bezpieczeństwo to przecież nasz wspólny interes. Badania i statystyki pokazują, że mieszkańcy i turyści odwiedzający nasz region dobrze oceniają pracę policji i w naszym regionie czują się bezpieczniemówił podczas podpisywania umowy marszałek Gustaw Marek Brzezin.

W tym roku 200 tys. zł trafi na zakup przeszkolonych psów patrolowych wraz ze sprzętem tresurowym oraz zakup pojazdu przystosowanego do przewozu psów służbowych na potrzeby garnizonu warmińsko-mazurskiego.

W 2019 roku środki zostały przeznaczone na zakup łodzi motorowej na potrzeby Komendy Miejskiej Policji w Elblągu, natomiast rok wcześniej na zakup łodzi motorowej na potrzeby garnizonu warmińsko-mazurskiego dla KMP Braniewo, która stacjonuje we Fromborku.

Podpis pod umową złożył Arkadiusz Sylwestrzak, zastępca komendanta wojewódzkiego policji.

 


Partnerzy

  • po ryby 2014 2020
  • PROW 2014 2020 logo kolor
  • PL RU forma podstawowa
  • interreg Lietuva Polska PL v2 CMYK