Kontakt

Turystyka i promocja regionu

XI Festiwal Miast Cittaslow już za nami

Festiwal w Działdowie

Przedstawiciele polskich miast Cittaslow, mieszkańcy Działdowa i turyści mieli okazję do odpoczynku w duchu slow podczas tegorocznego święta miasteczek „dobrej jakości życia”.

Wydarzenia w ramach festiwalu odbywały się w minioną sobotę w Parku Honorowych Dawców Krwi w Działdowie.

Uroczystego otwarcia dokonali – Sylwia Jaskulska, członek zarządu województwa, Grzegorz Mrowiński, burmistrz Działdowa oraz krajowy koordynator sieci Cittaslow, Jacek Kostka.

Oprócz występów artystycznych m.in. grupy cyrkowej, koncertów i niewielkiego kiermaszu, ważnym elementem było oficjalne otwarcie parku. Jest to jedna z wielu inwestycji powstała w ramach Ponadlokalnego Programu Rewitalizacji sieci miast Cittaslow w naszym regionie.

W konkursie na najciekawszy gadżet z logotypem ślimaka zwyciężył Biskupiec. Zaraz za nim na podium znalazły się Olsztynek i Głubczyce (woj. opolskie).

Odwiedzający festiwal mogli  oddawać się rodzinnej zabawie, która podczas konkursów z nagrodami pozwoliła im poznawać walory miasteczek należących do sieci Cittaslow. Dużym zainteresowaniem cieszyła się degustacja potraw regionalnych oraz nieustanne gry i animacje dla dzieci. Dla dzieci wystąpił zespół Siostry Wajs & Stonoga.

W przeddzień Festiwalu, podczas posiedzenia sieci krajowej, burmistrzowie podjęli decyzję o rekomendacji dla kolejnych dwóch miast z naszego regionu. Są to Morąg i Szczytno. Kolejnym krokiem będzie przesłanie tych kandydatur do zatwierdzenia przez władze międzynarodowe Stowarzyszenia. Jolanta Piotrowska – członek zarządu województwa – wręczyła powołania członkom Komitetu Naukowego Cittaslow na kolejną kadencję. Do tego zacnego grona dołączyli – prof. Krzysztof Skalski z Krakowa oraz dr Eliza Farelnik z Wydziału Ekonomicznego UWM w Olsztynie.

Wszystkie aktywności odbywały się z zachowaniem odpowiedniego dystansu społecznego oraz reżimu sanitarnego.

Więcej informacji o aktywności sieci Cittaslow na stronie www.cittaslowpolska.pl


Partnerzy

  • po ryby 2014 2020
  • PROW 2014 2020 logo kolor
  • PL RU forma podstawowa
  • interreg Lietuva Polska PL v2 CMYK