Kontakt

Turystyka i promocja regionu

Tydzień pod znakiem pomarańczowego ślimaka

Spotkanie sieci Cittaslow

Jak co roku we wrześniu polskie miasta należące do międzynarodowej sieci Cittaslow świętują Tydzień Cittaslow. Dla mieszkańców i turystów przygotowano jarmarki, imprezy kulturalne, rekreacyjne i sportowe.

Uwieńczeniem tygodniowego świętowania będzie Niedziela Cittaslow (26 września).

Podczas organizowanych wydarzeń, wpisujących się w styl życia w duchu slow, nie zabraknie promowania lokalnej produkcji i rzemiosła, edukacji, twórczości artystycznej, sztuki kulinarnej i aktywnego wypoczynku. Dobra zabawa dla dzieci i dorosłych gwarantowana.

Stałym elementem wydarzeń w poszczególnych miastach będą konkursy i zabawy związane z ideą i symboliką Cittaslow, w szczególności z pomarańczowym ślimakiem, będącym symbolem ruchu:

- w Lidzbarku Warmińskim zaplanowano wspólne tworzenie pocztówek i zakładek do książek z motywem ślimaka
- w Jezioranach - warsztaty plastyczne dla dzieci i młodzieży, których motywem przewodnim będzie ślimak,
- w Węgorzewie - konkurs na najbardziej kreatywnego ślimaka,
- w Rynie – konkurs plastyczny „Ślimak w krajobrazie Rynu” i zawody strzeleckie o statuetkę ślimaka Cittaslow,
- w Szczytnie - zajęcia literackie „Ślimak, ślimak pokaż książki” i grę terenową „Gdzie jest ślimak?”,
- w Bisztynku - warsztaty tworzenia ślimaków z gliny.

Wśród licznych innych wydarzeń uwagę zwracają te związane z tradycjami kulinarnymi regionu, m.in.: III Regionalne Święto Jabłka w Lubawie, Święto Pieczonego Ziemniaka w Nowym Mieście Lubawskim czy spotkanie z Joanną Grzegorczyk-Wosiek, autorką bloga „Przepisy ze śpiewnika”, w Lidzbarku Warmińskim. Z kolei Bisztynek zaprasza na Piknik Napoleoński.

Bogata będzie oferta wydarzeń muzycznych. Dość wspomnieć choćby o koncertach arii operowych w ramach I Międzynarodowego Warmińsko-Mazurskiego Kursu Wokalnego w Lidzbarku Warmińskim; koncercie zespołu Dobre Wino podczas I Muzycznych Zaułków Barczewa; Festiwalu Pieśni Wędrownych w Ornecie, koncercie jazzowym w Biskupcu, występach warmińskiego barda Apolinarego POlka i zespołu Pro Musica Antiqua w Jezioranach.

To oczywiście tylko część propozycji, z których można skorzystać. Ich szczegółowy wykaz zamieszczony został na stronie www.cittaslowpolska.pl . Bieżące informacje również na profilu Facebook/cittaslowpolska


Partnerzy

  • po ryby 2014 2020
  • PROW 2014 2020 logo kolor
  • PL RU forma podstawowa
  • interreg Lietuva Polska PL v2 CMYK